Комунальний заклад "Великоолександрівський районний методичний кабінет"

   Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія


 09.10.2019 року на базі КЗ «ЦДЮТ» відбувся районний семінар-практикум для заступників директорів із виховної роботи з теми «Роль використання інформаційно-комунікативних технологій у виховному процесі». У ході семінару обговорювали змістове наповнення планів виховної роботи та їх оформлення, удосконалення процесу виховання шляхом вибору ефективних форм і методів навчання. А також ознайомилися з практичними вправами для розвитку творчих здібностей учнів через упровадження інтерактивних форм і методів виховання з досвіду роботи вчителів  Великоолександрівської ЗОШ I-III ст. №2.


01.10.2019 року на базі Великоолександрівської ЗОШ I-III ступенів №2 відбулося засідання творчої групи практичних психологів. Психологи, соціальні педагоги та логопед обмінювалися інформацією про науково-методичну літературу, передовий педагогічний досвід із проблемного питання творчої групи, ділилися досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Члени творчої групи працюють над розробленням методичних  рекомендацій учителю, що працює з дітьми з ООП. Усі матеріали  будуть розміщені на сайті КЗ «Великоолександрівський РМК».


25 вересня 2019 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся районний семінар учителів початкових класів у форматі педагогічного батлу «Разом до Нової школи». Семінар пройшов у дружній та теплій атмосфері, учителі ділилися досвідом розвитку критичного мислення в контексті вимог Нової української школи, психолог Нос І.Ю. та логопед Биковець Л.Л. навчали прийомів психо-емоційного налаштування та логопедичного супроводу учасників освітнього процесу.

Учень 2-В класу Єгор Лондар-Смедюк показав цікавинки конструювання в сучасній школі: як за допомогою «розумного» конструктора кожна дитина зможе створити та запрограмувати свого власного робота.

Учасники семінару вдячні адміністрації та педагогічному колективу за допомогу в організації та проведенні семінару.


 

22 вересня 2019 року вчителі початкової школи, які навчатимуть учнів перших класів у 2020-2021 навчальному році, пройшли курси підвищення кваліфікації відповідно до Концепції «Нова українська школа». Курси проходили на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 в три етапи (районні тренери – Сіваченко В.М., Карпенко Т.В.). 19 учителів Великолександрівського району, 2 - Борозенської ОТГ, 1 - Калинівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів та 2 методисти КЗ «Великоолександрівський РМК» отримали сертифікати.

 

 


29 серпня 2019 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбулися засідання районних методичних об’єднань вчителів району та нарада заступників директорів із навчально-виховної роботи. Близько 280 педагогів узяли участь у роботі РМО.

На засіданнях розглядали питання ефективності роботи РМО за минулий навчальний рік, ставили завдання на 2019-2020 н.р. Особливу увагу звертали на особливості викладання предметів у новому навчальному році та планування уроків за новими програмами.

 

 


Застосування нетрадиційних форм та методів проведення уроку, нестандартного обладнання, інноваційних технологій та теоретичних знань про здоровий спосіб життя є суттєвим чинником виховання інтересу та вироблення стійкої мотивації учнів до занять фізичною культурою та спортом, підвищення їх рухової активності, зміцнення здоров’я. Саме цій тематиці був присвячений семінар учителів фізичної культури, який відбувся 27 березня 2019 року на базі Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
На початку засідання директор Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зима Л.В. презентувала портфоліо вчителя фізичної культури Салтана О.Г. та результати спортивно - масової роботи у закладі освіти. Вчителі відвідали та обговорили тренування з волейболу, яке провів Салтан О.Г.
Головний спеціаліст відділу освіти Войтюк О.В. здійснила аналіз проведення районних спортивних ігор школярів у 2018-2019 навчальному році. Учитель фізкультури Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Поспілько О.В. прозвітував про курсову перепідготовку на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».
Фінальною частиною семінару стала товариська зустріч з волейболу між вчителями фізичної культури закладів загальної середньої освіти району та командою учнів Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Під час підведення остаточних підсумків, методистом КЗ «Великоолександрівський РМК» Рєзнік В.Л. надано рекомендації вчителям щодо впровадження інноваційних технологій на уроках фізичної культури для врахування їх в подальшій роботі.


Однією з найважливіших проблем сучасної освіти, на наш погляд, є помітне зниження зацікавленості учнів до навчання. Оновлення змісту освіти у XXI столітті вимагає розв’язання складної проблеми, як перетворити гігантський масив знань в індивідуальне надбання та знаряддя кожної особистості. Адже світ "інформаційного вибуху", який формує нові взаємовідносини між дитиною і знаннями, стає все складнішим, тому молодь потребує вміння розв’язувати складні проблеми, критично ставитися до обставин, порівнювати альтернативні точки зору та приймати зважені рішення. Інтеграція здатна вирішити ці проблеми освітянської системи. Сучасна педагогічна наука вважає інтеграцію одним з головних дидактичних принципів. Саме темі організації інтегрованого навчання було присвячено засідання творчої групи вчителів 1 класу НУШ закладів загальної середньої освіти Великоолександрівського району. Захід проходив у формі круглого столу, під час якого педагоги мали можливість поспілкуватися та поділитися власним досвідом процесу реалізації інтегрованого навчання. Ткачук Т.І., методист КЗ «Великоолександрівський РМК» провела міні-тренінг для педагогів з теми «Збереження та зміцнення психологічного здоров’я педагога» та надала методичні рекомендації щодо процесу інтеграції предметів. Семенюк С.В., вчитель 1 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, продемонструвала відеозапис фрагментів уроків, на яких відображено інтеграцію предметів за програмою «Росток». Поспілько Л.М., вчитель 1 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, познайомила присутніх з особливостями роботи за програмою «На крилах успіху» та продемонструвала робочі зошити та комплект додаткових матеріалів для учнів.


22 березня Великоолександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 гостинно зустріла вчителів математики навчальних закладів району, які приїхали взяти участь у майстер-класі вчителя математики Масинець Анжеліки Олександрівни «Використання QR-кодів у навчальному процесі. Технологія перевірки знань учнів Plickers». Анжеліка Олександрівна розповіла, як зробити урок змістовним, цікавим та насиченим; як встигнути в короткий термін перевірити знання учнів навчального матеріалу. Було акцентовано увагу на візуальних засобах навчання, сучасних та інноваційних інструментах, що допомагають учителям в освітньому процесі.
Учителі під керівництвом Анжеліки Олександрівни в програмі Plickers навчилися:
- створювати теки й питання в них;
- створювати класи;
- проводити опитування за допомогою Plickers.


21 березня на базі КУ «Великоолександрівська РЦБС» відбувся семінар шкільних бібіліотекарів  „Упровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої освіти”.

Шкільні бібліотекарі щиро вдячні методисту Мацак Ірині Борисівні та редактору відділу обробки літератури Критченко Ларисі Іванівні за змістовний семінар.

КЗ «Великоолександрівський РМК» дякує директору КУ «Великоолександрівська РЦБС» Кравець Ірині Богданівні за допомогу в організації заходу.


Що найважливіше на уроках української мови й літератури? Яку мету повинен ставити вчитель? Що важливіше: зміст чи форма? Саме про сучасний урок української мови й літератури - нові реалії, нові підходи – йшлося на районному семінарі вчителів української мови й літератури, який пройшов на базі Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ступенів 21 березня 2019 року.
Учасники семінару відвідали урок-квест у 5 класі «Речення з однорідними членами. Підсумковий урок», який провела вчитель української мови й літератури Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ковалишина Т.А.
До літературної студії «Поетичне слово» разом зі своїми вихованцями запросила Кириленко І.М., вчитель української мови й літератури Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ. Слухачів вразила майстерність виконання поетичних творів учнями та самою вчителькою.
Матеріалами обласного науково-практичного семінару «Технологія успішного складання ЗНО з української мови й літератури» поділилася Щербань С.В., учитель Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст.
Підсумки участі учнів району в олімпіаді з української мови й літератури та мовно-літературних конкурсах підвела Лісовець А.П., завідувач КЗ «Великоолександрівський РМК».


Під вихованням у широкому сенсі ми розуміємо цілеспрямований процес формування духовності, культури та фізичних сил особистості, у вузькому значенні слова - систематичний і цілеспрямований вплив на учнів вихователів-викладачів. Національне виховання носить суспільний характер. Процес виховання органічно поєднаний з процесом навчання учнів, опанування ними основами наук, знайомством із багатством національної та світової культур. Виховання має за мету формування рис і якостей учня з його здібностями й інтересами в рамках державної політики виховання. Сутність виховання полягає в тому, що в процесі його формуються світогляд, мораль, високі естетичні смаки та ставлення учня як особистості до навколишнього світу. 
Саме темі національно-патріотичного виховання був присвячений семінар заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів, що відбувся 20.03.2019 року на базі Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Захід проходив у формі тренінгу для педагогічних працівників з теми «Хочеш змінити світ – почни з себе», який провели Чаура Ірина Анатоліївна, директор Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та Чаура Сергій Сергійович, вчитель історії та завідувач шкільним музеєм Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учасники мали можливість висловити свої думки, поділитися власним досвідом, показати свою творчість, креативність у створенні тематичних колажів. Цікавим та інформаційним був звіт Гущіної Оксани Вікторівни, педагога-організатора Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка показала результат спільної роботи учнів, батьків та вчительського колективу над загальношкільним проектом з національно-патріотичного виховання «Ми - молодь української землі».


«Трудове виховання, – говорив В.Сухомлинський, – це, образно кажучи, гармонія трьох понять: треба, важко та прекрасно. Вчитель, який має прагнення працювати творчо, розвиває у себе здібності до творчої педагогічної діяльності, самовдосконалюється в цій діяльності, так необхідний сьогоднішній школі, яка на потребу нашого часу має готувати своїх випускників розвинутими творчими особистостями.» Тому з метою підвищення рівня професійної майстерності вчителів трудового навчання закладів загальної середньої освіти району 15.03.2019 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар учителів трудового навчання та технологій з теми «Технології розвитку інтелектуально-пізнавальних і творчих здібностей учнів». Ткачук Т.І., методист КЗ «Великоолександрівський РМК», розповіла про реалізацію компетентнісного підходу під час вивчення технологій учнями в закладах загальної середньої освіти. Кузьменко Ю.О., вчитель трудового навчання Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, поділився досвідом упровадження елементів STEM-освіти на уроках трудового навчання та показав перший результат – надрукований учнями на 3D принтері свисток (термін виконання проекту – приблизно 6 годин; вартість проекту – 200грн). Власний досвід роботи щодо формування професійної компетентності педагогів у креативному інформаційно-освітньому середовищі продемонструвала учитель трудового навчання Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ступенів Заїченко О.С. Верхогляд О.В., вчитель трудового навчання Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, провела майстер-клас із виготовлення м’якої іграшки «Веселий їжачок».


14 березня 2019 року на базі Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК», відбувся семінар-практикум учителів іноземних мов «Формування знань учнів на основі внутрішньопредметних і міжпредметних координацій».
Учасники семінару відвідали урок англійської мови в 1 класі (учитель Мельницька І.В.).
Під час роботи семінару розглядалися наступні питання: 
Нестандартний урок як форма організації навчання. (Федюк М.П.., учитель іноземної мови Чкаловської ЗОШ І-ІІІст.). Використання інтерактивних технологій на уроках іноземної мови (Давиденко Н.Ж., учитель Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІст. ЗНО. ДПА. Методичне забезпечення. Якісна підготовка. Якубенко В.Ю., учитель іноземної мови Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІст. №2, керівник районного методичного об’єднання вчителів іноземних мов.


Немає потреби доводити, що важливу роль у правовому вихованні дітей дошкільного віку відіграє педагог, який сам має бути зразком неухильного виконання норм і законів, а також своїх обов’язків щодо дітей та їхніх батьків. Здійснити підготовку педагогів такого рівня, забезпечити їх професійне зростання, стимулювання до цілеспрямованого і безперервного підвищення рівня професійної компетентності щодо здійснення правоосвітньої та правовиховної роботи з дошкільниками, підвищення якості надання ними соціальних послуг щодо захисту прав дітей, покликана методична служба. 
27 лютого 2019 року на базі Новодмитрівського ДНЗ відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» відбувся семінар керівників закладів дошкільної освіти «Правове виховання дітей дошкільного віку як необхідна складова створення системи безперервної освіти і виховання нового покоління громадян».
Семінар розпочався з перегляду заняття- розваги «Кожен день життю радіймо, граймо, пізнаваймо, мріймо!», на якому діти продемонстрували гармонійне поєднання правового виховання та навчання з громадянським, моральним, трудовим і валеологічним вихованням. 
Але поряд з цим, на наш погляд, першою необхідною складовою, яка забезпечує правову культуру дитини - це правова культура дорослих та їх відповідна поведінка. Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами з питань правової освіти розповіла Рижньова Л.В., методист КЗ «Великоолександрівський РМК». 
Тренінг для керівників «Конфлікт-психологічна проблема» провели Кротевич І.Ю., вихователь-методист Великоолександрівського ЗДО №2 та Соромля А.О., практичний психолог Великоолександрівського ЗДО №3.


Учнівське самоврядування – основа набуття сучасними школярами початкових навичок колективної управлінської діяльності незалежно від віку, оволодіння правилами колективного спілкування, культурою взаємин, засвоєння технології вироблення ухвалення і виконання рішень. Саме такій темі був присвячений районний семінар-практикум класних керівників 10-11 класів, що відбувся 26.02.2019 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Під час роботи семінару розглядалися наступні питання: навчання демократичних цінностей засобами учнівського самоврядування (Ткачук Т.І., методист КЗ «Великоолександрівський РМК»); робота вчителів-консультантів органів учнівського самоврядування з розвитку лідерських якостей та творчих здібностей школярів ( Ткачик С.М., заступник директора з виховної роботи Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2); програма підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа. Участь школи у програмі» (Петрик Н.А, директор Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2). 
Президент школи разом зі своєю командою презентували систему роботи органів учнівського самоврядування, яка свідчить про розвиток шкільної демократії в закладі.


Із метою сворення навчально-методичного атласу «Географія Великоолександрівщини» у 2018-2019 навчальному році розпочала роботу районна творча група вчителів географії «Формування дослідницьких компетентностей через краєзнавчий аспект у викладанні географії» (керівник Самойленко Г.А. – вчитель географії Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст.).
У своїй роботі члени творчої групи використовують інформаційно-комунікаційні, проектно-дослідницькі технології. Протягом першого семестру вчителі провели виїзне практичне заняття на метеостанції, представили оригінальні ідеї для створення атласу, склали картки досліджень, спланували дії для проведення пошуку географічної інформації з різних джерел: картографічних, статистичних, геоінформаційних тощо.


19.12.2018 року на базі Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів зарубіжної літератури з теми «Активне навчання та критичне мислення на уроках зарубіжної літератури». Семінар розпочався з відвідування інтегрованого уроку в 6 класі «Ч. Діккенс «Різдвяна пісня в прозі». Значення образу Різдва у творі. Традиції фольклору у творі Ч. Діккенса. Втілення сюжетів і мотивів повісті в мистецтві», який провели вчитель зарубіжної літератури Старостіна Вікторія Вікторівна та вчитель іноземної мови Кашанський Валерій В’ячеславович. 
Цікаву презентацію про використання елементів технології критичного мислення на уроках зарубіжної літератури для підвищення ефективності роботи педагога присутнім показала Ковалишина Т.А., учитель зарубіжної літератури Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ст. 
Досвідом роботи з теми «Сучасні шляхи формування критичного мислення учнів на уроках зарубіжної літератури засобами інноваційних технологій» поділилася Кадученко С.О., учитель зарубіжної літератури Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст.
Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рижньова Л.В. надала методичні рекомендації щодо формування критичного мислення в учнів.


Малоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів 14 грудня гостинно зустрічала учасників семінару-практикуму «Формування громадянської та соціальної компетентностей на уроках історії в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа». Учителі історії та правознавства відвідали інтегрований урок історії та математики в 6 класі, який провели вчителі Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Салтан О.В. та Кравченко Л.В.
Цікавий майстер-клас для колег показав учитель історії Новокалузького НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ» Сафонов С.С.
Особлива увага на семінарі приділялася питанню про загальні підходи та особливості викладання громадянської освіти в 10 класі. Учителі обмінялися досвідом роботи з питання компетентнісного підходу на уроках історії.


Як розуміти розвивальне навчання?
Насамперед — це розвиток інтелекту. Не сума знань з різних предметів, а вдумливий погляд на явища і предмети, встановлення причинно-наслідкових зв'язків, проникнення в суть проблеми, її дослідження, визначення особистої ролі в тих змінах, що відбуваються в навколишньому середовищі й суспільстві. Розвиваючи інтелект дитини, ми формуємо її мислення, а через нього - моральні якості, особистість, адже розумове виховання, за переконанням Сухомлинського, необхідне людині не тільки для праці, а й для повноти духовного життя.
Відповідно до вимог сьогодення намагаються жити й дошкільники нашого району. 12.12.2018 року на базі Старосільського дошкільного навчального закладу пройшов семінар керівників «Розвивальний характер навчання у сучасному ЗДО».
Семінар складався з трьох частин: теоретичного, практичного та інформаційного блоків. Методист з дошкільної освіти КЗ «Великоолександрівський РМК» Рижньова Л.В. ознайомила присутніх з сутністю поняття «розвивального навчання». Про Технологію розвивального навчання, що ґрунтується на гуманістично - особистісному підході розповіла присутнім Перезва А.О., завідувач Білокриницького ДНЗ.
Інтегроване заняття для старших дошкільників «Подорож до зоопарку» провела вихователь Старосільського ДНЗ Руденко Н.В.
Цікавою та продуктивною для керівників була робота в тренінгу «Технологія та методика розвивального навчання в ЗДО», який провела вихователь-методист, «старший вихователь» Великоолександрівського ЗДО №1 Захаренко Л.В.
Під час семінару панувала доброзичлива атмосфера й дружня співпраця всіх педагогів.


Завершився зональний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019». Вітаємо переможців: І місце посіла Яковлева Олена Олександрівна, вчитель комунального закладу «Архангельська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Високопільської районної ради; ІІ місце виборола Андрощук Оксана Миколаївна, вчитель Львівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бериславського району; ІІІ місце – Грушова Олександра Павлівна, вчитель Малоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Великоолександрівського району.


Знання іноземної мови завжди було ознакою високої культури, освіченості. Невипадково кажуть: “Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина.” 
Основною метою навчання англійської мови є формування в учнів комунікативної компетенції, що означає оволодіння мовою як засобом між- культурного спілкування, розвиток умінь використовувати іноземну мову, як інструмент у діалозі культур і цивілізацій сучасного світу, а також використання інтерактивних методів, як приклад сучасного методу навчання.
Крокують у ногу з вимогами часу й учителі іноземних мов закладів загальної середньої освіти нашого району. 
Відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 29 листопада 2018 року на базі Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов семінар «Організація комунікативно-орієнтованого навчання на уроках іноземних мов». Семінар розпочався з уроку в 4 класі: Відпочинок і дозвілля «Хобі це дуже весело», який провела Лепська Н.В., учитель іноземної мови Старосільської ЗОШ І-ІІІст. Змістовними та цікавими були виступи Компанець А.Г., учителя іноземної мови Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІст. «Національне виховання учнів», Гайбури О.О., учителя іноземної мови Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІст. №2 «Ігрові технології навчання», Трофімової Ю.В.,учителя іноземної мови Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІст. №1 «Розвиток навичок спілкування. Використання рольової гри при навчанні іншомовного спілкування».

  


Педагогічний колектив Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 завжди крокує в ногу з часом і з задоволенням ділиться своїм досвідом із колегами нашого району. Не винятком був і семінар-практикум учителів біології та хімії «Розвиток креативного мислення учнів засобами інноваційних технологій під час викладання природничих наук», який відбувся 27 листопада 2018 року. Учитель біології Лук′янцева Ірина Анатоліївна продемонструвала застосування мікроскопів під час вивчення природничих дисциплін та провела тренінг по створенню інтелект –карт; про сучасні засоби оцінювання освітніх результатів на прикладі інтерактивного ресурсу Plickers розповіла вчитель хімії Іщенко Ірина Миколаївна; досвідом використання інтерактивних вправ, які можна створювати за допомогою онлайнового сервісу Learning Apps і застосовувати в роботі з інтерактивною дошкою, поділилася вчитель хімії Ткачик Світлана Михайлівна. 
У роботі семінару взяв участь учитель хімії Іщенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Чхало Сергій Васильович, який провів майстер-клас «iSpring Suite + MS PowerPoint: швидке створення електронного курсу».


Художньо-творча діяльність ‒ це делікатна можливість спостерігати за дитиною в процесі спонтанної творчості, наблизитися до розуміння її інтересів, цінностей, відчути її неповторність та унікальність. Тут виховний, розвивальний, діагностичний і корекційний процеси протікають водночас завдяки захоплюючій спонтанній діяльності, в результаті якої налагоджуються емоційні, довірливі комунікативні контакти між дорослими та дитиною, пізнаються закони ефективної соціальної взаємодії. Саме темі художньо-творчої діяльності та психолого-педагогічним засобам оптимізації міжособистісних стосунків у освітньому середовищі був присвячений семінар вчителів початкових класів (2-4 класи), що відбувся 19.11.2018 року на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. До уваги учасників семінару в практичній частині вчителі початкових класів Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Гвоздьова А.А., Хлиніна Г.О., Рожко О.І., Савченко С.В. разом з учнями 3-4 класів представили мистецький квест «Подорож сторінками літературних творів Зірки Мензатюк». Теоретична частина заходу складалася з двох питань. Ткачук Т.І., методист КЗ «Великоолександрівський РМК», познайомила присутніх із методикою використання арт-терапії в роботі з учнями початкових класів. Мисник Л.І., вчитель початкових класів Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, поділилася своїм досвідом із виховної роботи в початкових класах.


Розпочався зональний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019». На базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 пройшов І етап Конкурсу. У ньому взяли участь Яковлева Олена Олександрівна, учитель комунального закладу «Архангельська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Високопільської районної ради та Андрощук Оксана Миколаївна, учитель Львівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бериславського району.


На виконання плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 15 листопада 2018 року на базі Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів предмета «Захист Вітчизни» за наступним планом:

Теоретична частина:
- Співпраця Білокриницького ДЮКу (дитячо-юнацького куріню) із козаками Перевізької паланки війська запорізького (директор Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Павліченко Н.Г.)
- Методичні рекомендації щодо викладання тактичної підготовки у старшокласників (учитель предмета «Захист Вітчизни» Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Соловйов І.В.)
Практична частина:
- Урок на тему «Практичні заняття з тактичної підготовки» (хлопці)
(учитель Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Мальчиков О.Я.).
- Урок на тему «Домедична допомога в надзвичайних ситуаціях» (дівчата) (учитель основ медичних знань Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Шкарупета І.В.).
- Майстер-клас з плетіння маскувальної сітки (Соловйов І.В.).


14.11.2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар класних керівників 8-9 класів з теми «Психолого-педагогічні засоби оптимізації міжособистісних стосунків у освітньому середовищі». На захід були запрошені представник районного Центру безоплатної допомоги Букач Т. І. та майор поліції інспектор ювенальної превенції Онищенко С.В., які познайомили учасників семінару з правами та обов’язками учнів, учителів, батьків та надали правову допомогу щодо відповідальності за насильство над людьми, булінг. Букач Т.І. наголосила, що адміністрація навчального закладу може укласти тристоронню угоду між школою, учителем і батьками учня щодо протидії насильству. Цвігуненко І.О.(психолог Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1) разом зі своїми вихованцями, учнями 8 класу, представили виставу «Майже не вигадана історія», в якій глибоко розкрили проблему насильства над дітьми в школі. Ткачук Т.І. (методист КЗ «Великоолександрівський РМК») надала методичні рекомендації про роботу адміністрації закладу та класного керівника щодо запобігання та протидії насильству. 


9 листопада 2018 року на базі Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас учителя фізики Гребенщикова Сергія Валентиновича «Використання комп’ютера в шкільному фізичному експерименті».
У роботі майстер-класу взяли участь учителі фізики з 10 закладів загальної середньої освіти району та методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Т.В.
Сергій Валентинович розповів про віртуальний та натурний експеримент із фізики; показав віртуальні прилади для проведення дослідів на уроках фізики на основі звукової карти комп’ютера; зробив огляд інтеренет-ресурсів із віртуальними вимірювальними приладами – звуковими генераторами, осцилографами; презентував свій сайт, де вчителі можуть ознайомитися з його напрацюваннями. І на завершення вчителі виконали практичну роботу « Використання звукового редактора на уроках фізики».


Напередодні свята української писемності та мови Білокриницька ЗОШ І-ІІІ ступенів гостинно зустрічала учасників районного семінару-практикуму – вчителів української мови й літератури. Словесники обговорювали питання підвищення якості та результативності сучасного уроку через компетентнісно-орієнтований підхід до викладання української мови й літератури в контексті Концепції «Нова українська школа». 
Кована Н.В., учитель української мови й літератури Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів, «спеціаліст вищої категорії», «учитель-методист» показала присутнім фрагмент уроку української мови в 9 класі в умовах модульної системи навчання. Надзвичайно зацікавив учасників семінару майстер-клас «Формування креативної компетентності на уроках української літератури шляхом розвитку навичок виразного читання», який провела Павліченко Н.Г., учитель української мови й літератури, директор школи Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тренінг на визначенння професійної компетентності учителя-словесника провела практичний психолог Чечіна Л.В. 
Про особливості проведення олімпіади з української мови й літератури та мовно-літературних конкурсів у 2018-2019 н.р. розповіла Лісовець А.П., завідувач КЗ «Великоолександрівський РМК», приділивши особливу увагу підготовці учнів до інтелектуальних змагань.


06.11.2018 року на базі КЗ «Великоолександрівський РМК» відбулося засідання районної навчально-методичної ради. На засіданні розглядалися наступні питання:
1. Про виконання рішення про стан викладання української мови в закладах освіти району.
Доповідач: Лісовець А.П., завідувач КЗ «Великоолександрівський РМК»
2. Створення умов для навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти району.
Доповідач: Рєзнік В.Л., методист КЗ «Великоолександрівський РМК»
Співдоповідачі: Колісніченко О.О., ЗДНВР Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів; Якуба О.О., ЗДНВР Борозенського ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
3. Схвалення програми реалізації науково-методичної проблемної теми району «Компетентнісний підхід та соціалізація особистості в умовах створення єдиного освітнього простору» на 2018-2023 роки.
Доповідач: Лісовець А.П., завідувач КЗ «Великоолександрівський РМК».


Досвідчені вчителі початкових класів, що вже працюють за Концепцією НУШ, 02.11.2018 зібралися на чергове засідання творчої групи, щоб поділитися першими враженнями про роботу за «іншими правилами». На засіданні було затверджено план роботи творчої групи, обговорено проект майбутнього друкованого продукту. Учасники познайомилися з додатковими програмами для роботи з інтерактивною дошкою; поділилися досвідом з підбору сайтів та відеоматеріалів для підготовки до уроків, організації освітнього середовища, практичними навичками проведення ранкових зустрічей, інноваційних технологій «Daily 5» та «Daily 3».


02.11.2018 завершилася ІІІ сесія навчання вчителів початкових класів, що будуть упроваджувати новий державний стандарт у 1 класі в 2019-2020 н.р. Протягом цієї сесії розглядалися такі питання: емоційний інтелект, вправи для психологічного розвантаження, критичне та креативне мислення, тематична інтеграція, робота по створенню лепбука, використання на уроках конструктора LEGO.
Під час навчання виконувалися різноманітні теоретичні і практичні завдання. 21 вчитель отримали сертифікати. 


"Без будь-кого з нас Батьківщина може обійтися, але будь-хто з нас без Батьківщини – ніщо"
Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ
Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності — віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином. 
Патріотичні почуття дітей дошкільного віку засновуються на їх інтересі до найближчого оточення (сім'ї, батьківського дому, рідного міста, села),яке вони бачать щодня, вважають своїм, рідним, нерозривно пов'язаним з ними. Важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.
31 жовтня на базі Давидово-Брідського дошкільного навчального закладу відбувся семінар керівників ЗДО з теми «Упровадження гуманістичних та патріотичних ідей Василя Сухомлинського, Софії Русової, Григорія Ващенка, Марійки Підгірянки шляхом створення динамічного інтегрованого освітнього простору».
Теоретичну частину семінару складали виступи завідувачів Литвиненко Т.В., (Великоолександрівський ЗДО №3), Плеванюк В.С.( Чкаловський ДНЗ), Петрової В.В. ( Трифонівський ДНЗ), Сизоненко І.В.( Калинівський ДНЗ).
Педагоги поділилися досвідом роботи з даного питання, розкрили шляхи та методи роботи з виховання в дошкільників любові до Батьківщини, ознайомлення їх із рідним селом, прищеплюючи ціннісне ставлення до власної домівки, двору, вулиці тощо.
Практичною частиною семінару була розвага для дітей старшого дошкільного віку за участі батьків вихованців «Завітаємо у гості до бабусі» (ознайомлення із традиціями рідного краю). Вважаємо важливим чинником патріотичного виховання участь батьків у організації та проведенні календарно-обрядових свят, розваг, виставок-конкурсів. Адже спільна робота зміцнює сім'ю, налаштовуючи кожного її члена на позитивні емоції та гармонійні взаємини.


31 жовтня 2018 року на базі комп’ютерного класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відбувся майстер-клас для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Великоолександрівського району з теми «Виховання інформаційної культури вчителя засобами хмарних технологій», який провів Чхало Сергій Васильович, учитель хімії Іщенської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Під час майстер-класу Сергій Васильович майстерно розкрив навчальні можливості електронних ресурсів таких, як: 
1. Padlet. Віртуальна стіна. Учителі створювали чудові дошки, документи та веб-сторінки, які буде легко читати та доповнювати.
2. Thinglink - інтерактивне зображення. За допомогою цього веб-сервісу учасники перетворювали статичні картинки в інтерактивні об′єкти, на яких можна розміщувати посилання на веб-сторінки, презентації, відео, документи.
3. QR-коди в навчанні.
Також він ознайомив вчителів з ідеями використання сервісів "Хмари слів" в освітній діяльності, презентував свій блог, де вчителі можуть ознайомитися з напрацюваннями педагога.


Збереження та зміцнення здоров`я учнівської молоді є одним із головних завдань, які ставлять перед собою учителі фізичної культури закладів освіти Великоолександрівського району. Для його розв’язання необхідно сформувати у школярів стійку мотивацію до здорового способу життя, здійснити комплекс здоров`язберігаючих заходів, спрямованих на усвідомлення ними цінності свого здоров`я. 
Саме вирішення цієї проблеми стало головною метою навчально-методичного семінару вчителів фізичної культури, який відбувся 26 жовтня 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.
Семінар розпочався з уроку в 5 класі «Елементи баскетболу». Досвідчений вчитель Шишка Ігор Андрійович провів урок на високому методичному рівні. Керівник РМО вчителів фізичної культури Качаленко Олег Миколайович зробив повний аналіз уроку, під час якого наголосив на високій професійній майстерності вчителя.
Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рєзнік Валентина Леонідівна надала методичні рекомендації щодо зміцнення здоров`я учнів через технології здоров`язберігаючого середовища.
У роботі семінару взяла участь головний спеціаліст вдділу освіти Великоолександрівської районної державної адміністрації Войтюк Оксана Василівна, яка ознайомила присутніх із особливостями проведення учнівської спартакіади у 2018-2019 навчальному році.


25.10.2018 на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 пройшов МАЙСТЕР-КЛАС учителя зарубіжної літератури, «Учителя – методиста»  КОРНЄВОЇ Лариси  Григорівни з теми «Інтерактивне навчання: від традицій до інновацій».

1.     Інтерактивне опитування на уроці: використання  ІКТ ресурсів та деяких Інтернет- сервісів  у навчальній діяльності.

2.     Створення  інтерактивних вправ  для  навчання.

3.     Практика використання Інтернет-сервісів на уроці.

Учителі отримали дуже цікаву та корисну інформацію та здобули навички  щодо практичного використання інтернет- ресурсів у процесі навчальної діяльності.

Упровадження в практику роботи з учнями інформаційно-комунікативних технологій дає змогу зацікавити школярів, стимулює до самостійного пошуку нової інформації, розвиває навички виділяти головне у великій кількості матеріалу з різних джерел, у тому числі й електронних, розвиває їх творчі здібності, уміння аргументовано оцінювати, висловлювати свої думки й судження, а також формує ще одну із ключових компетентностей особистості – інформаційну.


Створити необхідні умови для розвитку педагогічної творчості вчителів і відповідну позитивну атмосферу, надихнути педагогів на творчу діяльність, підтримати своїх колег у їхніх творчих педагогічних пошуках ‒ такою була мета семінару для вчителів  технологій і трудового навчання, який відбувся 23 жовтня 2018 року на базі Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Мова  йшлася про модернізацію змісту трудового навчання і технологій на компетентнісній основі.

Семінар складався з трьох частин: теоретичного, практичного та інформаційного блоків. Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Ткачук Т.І. ознайомила присутніх з системою модернізації (оновленням) трудового навчання на компетентнісній основі, звернула увагу на наскрізні змістові лінії у викладанні трудового навчання, познайомила з новітніми техніками, які можна використовувати як окремий модуль (техніка «Кінусайга», використання декоративної  мозаїки із природних матеріалів). Учасники семінару відвідали урок трудового навчання в 9 класі з теми «Композиційні побудови. Різьба по дереву» (вчитель Токар В.Г.) Педагог поділився власним досвідом стосовно підбору завдань та матеріалів, організації та проведення практичних робіт. У частині інформаційного блоку учасники семінару отримали вичерпні методичні рекомендації від голови методичного об’єднання Соловйова І.В. (учитель трудового навчання Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1) щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. Шура М.В. (учитель трудового навчання Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)  звітувала про проходження курсової перепідготовки на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти».

Під час проведення семінару панувала доброзичлива атмосфера і дружня співпраця всіх вчителів.


Реформа нової української школи висуває нові вимоги щодо підготовки і підвищення кваліфікації вчителів. Тому з 19.10.2018 по 21.10.2018 пройшла ІІ очна сесія  тренінгового навчання вчителів початкових класів. Однією з важливих вимог НУШ є доступна освіта для всіх. Тобто  діти з особливими освітніми потребами матимуть можливість навчатися у звичайних класах. Детально розповіла про питання інклюзивної освіти методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рєзнік В.Л. Ще однією вимогою НУШ стало облаштування нового освітнього середовища, а саме: мобільні робочі місця, мультимедійні засоби, лабораторне обладнання. Актуальним і дуже корисним з цього питання став майстер-клас у роботі з мультимедійною дошкою, проведений учителем першого класу НУШ Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  Омельянченко П.І.


Відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 19 жовтня 2018 року на базі Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом методиста КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Т.В.  було проведено семінар-практикум для вчителів географії на тему «Самоосвіта вчителя – шлях до підвищення педагогічної майстерності». 

Семінар розпочався з відвідування уроку в 7 класі «Води суходолу Африки», який провела вчитель географії Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кашанська Наталія Олександрівна.

Дуже цікаву презентацію про тайм-менеджмент та ресурси для підвищення ефективності роботи педагога присутнім показала керівник РМО, вчитель географії Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст. Коновалюк Людмила Леонідівна. Відбувся обмін досвідом з питань «Самоосвіта вчителя – шлях до підвищення педагогічної майстерності» та «Шляхи поліпшення роботи вчителів по підвищенню ефективності набуття учнями знань, умінь і навичок», в якому активну участь взяли учасники семінару(Онищенко Інна Олегівна, вчитель Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ст.; Якуба Олена Олександрівна, вчитель Борозенського ЗЗСО; Прокопець Руслана Анатоліївна, вчитель Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2; Самойленко Галина Анатоліївна, вчитель Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст.)

Про особливості підготовки та проведення ІІ (районного) етапу Всеураїнської учнівської олімпіади з географії розповіла  методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Т.В.

Активно відгукнулися учасники семінару на прохання керівника творчої групи Самойленко Г.А. про допомогу в створенні фотоальбому про Великоолександрівщину.


Одним з актуальних напрямів модернізації та інноваційного розвитку природничо-математичного, гуманітарного профілів освіти виступає STEM-орієнтований підхід до навчання, який сприяє популяризації інженерно-технологічних професій серед молоді, підвищенню поінформованості про можливості їх кар’єри в інженерно-технічній сфері, формуванню стійкої мотивації у вивченні дисциплін, на яких ґрунтується STEM-освіта.

Семінар-практикум «STEM - освіта в сучасній українській школі» під керівництвом методиста КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Т.В. проведено 18 жовтня 2018 року на базі  Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.  У заході взяли участь учителі математики.
Про впровадження  елементів  STEM-освіти  на  уроках  математики розповів Процак Володимир Вікторович, учитель математики Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2; Войченко Вікторія Сергіївна, вчитель математики Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст. повідомила про прийоми контролю навчальної діяльності учнів при впровадженні STEM-освіти; про психологічні прийоми створення сприятливого клімату на уроці розказала Шрамко Наталія Миколаївна, керівник РМО психологів. Цікаві презентації проектів «Трапеція» та «Значення шишки в різних галузях науки» представили учасникам семінару учениці Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Яременко Анастасія, Репінська Лада (8 клас), Жаркова Анна, Кутіщева Єлизавета (11 клас).
        Практична частина розпочалася з математичного пікніка, в якому активну участь взяли всі учасники семінару(підготували вчителі математики Великоолександрівської ЗОШ №1  Масинець Анжеліка Олександрівна, Литвиненко Олена Олександрівна). Привітання у на кшталт міні-дослідження стосовно вчителів – жінок, а також подарунок «Осінній» представили учні школи. Масинець А.О. показала фрагмент уроку геометрії в 8 класі «Середня лінія трапеції» - практичну роботу, в якій учні на основі практичних результатів висували гіпотези, а потім доводили їх.


16 жовтня 2018 року як завжди гостинно, творчо, креативно зустрів учасників семінару-практикуму заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів колектив Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, створивши осінню атмосферу в холі закладу. Захід був присвячений темі створення ефективної моделі організації виховного процесу в школі. Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Ткачук Т.І. познайомила присутніх з нормативно-правовою базою для заступників директорів з виховної роботи на 2018-2019 н.р. Свої моделі організації виховного процесу представили заступники з виховної роботи Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ст. (Салтан Т.Л.), Іщенської ЗОШ І-ІІІ ст.(Нигода Л.М.), Трифонівської ЗОШ І-ІІІ ст. (Журавльова Л.Є.), Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст. (Щербань С.В.). Ткачик С.М., продемонструвавши модель виховної роботи Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, запропонувала учасникам семінару побудувати власні моделі у вигляді міцних хімічних сполук. Плужнік С.В. (заступник директора з виховної роботи Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст.) розповіла про змістове наповнення планів виховної роботи та поділилася цікавими матеріалами курсової перепідготовки, яку проходила на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». 


Сьогодні проблема навчання дітей з особливими освітніми потребами (ООП) набуває широкої актуальності. Інклюзивна освіта стає доступною для дітей з (ООП), адже право на рівний доступ до якісної освіти на навчання за місцем проживання в умовах загальноосвітнього навчального закладу – це право всіх дітей. 
На плановому семінарі-практикумі практичних психологів та асистентів учителів класів з інклюзивним навчанням, який відбувся 12 жовтня 2018 року на базі Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, розглядалося питання методів і прийомів роботи команди психолого-педагогічного супроводу з дітьми з ООП. Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рєзнік В.Л. ознайомила присутніх з особливостями психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП та основними компетентностями асистента вчителя в класах з інклюзивним навчанням. Практичний психолог (Крошко Н.М.) та асистент учителя (Кобець Л.В.) Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів поділилися своїм досвідом роботи з дитиною з розладом спектру аутизму, надали учасникам семінару практичні матеріали для роботи з дітьми з ООП.


Реформа НУШ розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити традиції, що складалися в Україні впродовж багатьох років. Проте зміни вже розпочалися. За новим Державним стандартом з 1 вересня 2018 року розпочали навчання всі учні 1-х класів ЗЗСО Великоолекандрівського району. 
Навчання вчителів початкових класів, які працюватимуть за новим Державним стандартом у 2019-2020 навчальному році, продовжується. Так І очна сесія відбулася 28,29 вересня на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Тренери Сіваченко В.М. та Карпенко Т.В. разом з учасниками тренінгів опрацювали ключові аспекти проблем : «Пріоритети НУШ», «Методика викладання Ранкової зустрічі». Під час семінарів-тренінгів вчителі брали активну участь у обговоренні питань, що розглядалися, шляхом участі в «Мозковому штурмі» та «Керованій лекції», розробляли правила та виконували цікаві вправи під час проведення «Ранкового кола». Проведення семінарів-тренінгів сприяло підвищенню фахового рівня та педагогічної майстерності вчителів початкової школи. 


З метою створення умов для молодих спеціалістів щодо набуття практичних навичок, необхідних у педагогічній роботі на посаді, яку вони займають; розвитку умінь застосовувати теоретичні знання, здобуті у вищому навчальному закладі, у конкретній практичній роботі; вивчення ефективного педагогічного досвіду й освоєння різноманітних методів і сучасних освітніх технологій; виявлення ділових рис молодого вчителя; на виконання плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 25 вересня 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання Школи молодого вчителя. Під час роботи обговорювалися питання курсової перепідготовки (Рєзнік В.Л.) та атестації педагогічних працівників (Рижньова Л.В.) в умовах реформи освіти, роботи з обдарованими дітьми (Калатун Т.В.), розглядалися практичні прийоми розвитку навичок критичного мислення здобувачів освіти (Ткачук Т.І.).
Під час практичної роботи молоді спеціалісти мали змогу відвідати уроки досвідчених колег з математики (Доброгаєва Н.М.), географії (Панченко І.І.), англійської мови (Злунікіна І.В.), історії (Зима О.М.), музичного мистецтва (Агаркова А.О.), української мови в початкових класах (Мовчан Н.А.) та попрактикуватися робити самоаналіз та аналіз відвіданих уроків.


 20.09.2018 року на базі КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» відбувся семінар учителів курсу «Мистецтво» закладів загальної середньої освіти району на тему «Формування предметних і міжпредметних компетентностей учнів закладів загальної середньої освіти на уроках мистецьких дисциплін». Педагогами було розглянуто такі питання: «Професійна майстерність вчителя мистецтва у форматі нового часу» (Ткачук Т.І., методист КЗ «Великоолександрівський РМК»); «Розвиток творчого потенціалу учнів під час уроків музичного мистецтва» (Агаркова А.О., вчитель музичного мистецтва Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів№2); «Формування в учнів світоглядних орієнтацій і компетенцій через спілкування з мистецтвом в позакласній діяльності» (Верхогляд О.В. , вчитель мистецтва Великоолексанрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1); «Використання інтерактивних методів навчання та організація ігрової діяльності на уроках мистецтва» (Тихоход О.С., вчитель мистецтва Чкаловської ЗОШ І-ІІІ ступенів). Вчитель мистецтва Іщенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нігода В.М. презентував інтегрований урок з мистецтва та історії у 8 класі з теми «Епоха Відродження ‒  це епоха геніїв і титанів» з використанням сучасних ІК технологій, завдяки яким  звичайні уроки в школі перетворюються на подорожі до віртуальних галерей, музеїв, історичних пам’яток і не тільки.


На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року за №17-р, Наказу Міністерства освіти і науки України від 15 січня 2018 року №34, відповідно до Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 року за № 903-р, листа Департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації від 13.02.2018 року за №2-14-555/0/18/323.08 «Про навчання педагогічних працівників в умовах Нової української школи», на виконання наказу №33 від 12.03.2018, №65 від 23.05.2018 КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» « Про організацію і проведення очного тренінгу для вчителів англійської мови, які навчатимуть учнів перших класів у 2018-2019 н.р. відповідно до Концепції Нова українська школа» та наказу відділу освіти Великоолександрівської районної державної адміністрації Херсонської області від 23.01.2018 р. №15 «Про організаційні питання виконання Плану заходів запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на 2017-2029 роки у закладах освіти Великоолександрівського району» з 19.06.2018 по 21.06.2018 року на Базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося навчання вчителів англійської мови. Навчання пройшли 16 педагогів Великоолександрівського району, 2 педагоги Кочубеївської ОТГ Високопільського району та 4 педагоги з Борозенської ОТГ Великоолександрівського району. Завдяки тренеру Белєй Ларисі Миколаївні вчителі отримали не тільки нові знання та досвід роботи з першокласниками, а ще й масу задоволення від групової роботи. Дякуємо адміністрації та педагогічному колективу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за допомогу в організації та проведенні навчання.


Садок дитячий – другий дім,
Так добре й затишно у нім.
Там вихователі веселі,
Там є чудові каруселі,
Там стіни теплі і затишні –
Свята й розваги завжди пишні…
Згідно з планом роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 20 червня 2018 року у Білокриницькому дошкільному навчальному закладі відбулася презентація «Творчий портрет дитсадка» та нарада керівників закладів дошкільної освіти з питань літнього оздоровлення дошкільнят.


Підсумки методичної роботи закладів освіти району були підведені на районній навчально-методичній раді, яка відбулася 19 червня 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Про реалізацію науково-методичної теми «Соціалізація дітей та учнівської молоді в сучасному освітньому просторі» доповіла завідувач КЗ «Великоолександрівський РМК» Лісовець А.П. У співдоповідях про роботу в своїх закладах щодо реалізації проблемної теми району розповіли заступники директорів з навчально-виховної роботи Мальчикава Н.Є. (Білокриницька ЗОШ І-ІІІ ст.), Дубина І.П. (Новодмитрівська ЗОШ І-ІІІ ст.) та заступник з виховної роботи Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Ткачик С.М.
Звіт про районний огляд соціальних учнівських проектів надала методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Ткачук Т.І. Соціальні проекти Старосільської ЗОШ І-ІІІ ст., Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ст., Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст. були відзначені відповідно Дипломами І, ІІ, ІІІ ступеня. Заступники директорів з навчально-виховної роботи вищевказаних шкіл (Щербань С.В., Салтан Т.Л., Мальчикова Н.Є.) представили присутнім проекти своїх закладів. 
Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Ткачук Т.І. підвела підсумки роботи громадської організації «Країна сонячних зайчиків». Подяки за участь в акції «Сонечко в долонях» отримали наступні заклади освіти: Великоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Новопавлівська ЗОШ І-ІІ ст. ім. Горєлікова М.Є., Новокалузький НВК-ЗОШ І-ІІ ст., Білокриницька ЗОШ І-ІІІ ст., Бобровокутський НВК-ЗОШ І-ІІ ст. Подяки оголошено за участь у фестивалі театрального мистецтва «Казковий дивосвіт» колективам Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ст., Бобровокутського НВК-ЗОШ І-ІІ ст., Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Новокалузького НВК-ЗОШ І-ІІ ст.


На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року за №17-р, Наказу Міністерства освіти і науки України від 15 січня 2018 року №34, відповідно до Плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 року за № 903-р, листа Департаменту освіти, науки та молоді обласної державної адміністрації від 13.02.2018 року за №2-14-555/0/18/323.08 «Про навчання педагогічних працівників в умовах Нової української школи», на виконання наказу КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» від 14.02.2018 р. №16 «Про деякі організаційні питання щодо проведення І етапу підвищення кваліфікації вчителів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти в 2018/2019 навчальному році» та наказу відділу освіти Великоолександрівської районної Державної адміністрації Херсонської області від 23.01.2018 р. №15 «Про організаційні питання виконання Плану заходів запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на 2017-2029 роки у закладах освіти Великоолександрівського району» та відповідно до наказу КЗ «Великоолександрівський РМК» від 16.02.2018 № 13 зі змінами від 19.02.2018 №16 «Про проведення підвищення кваліфікації вчителів, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти в 2018-2019 навчальному році» на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 у період з 11.06.2018 по 15.06.2018 року пройшов ІІІ заключний етап навчання вчителів початкових класів. Протягом навчальних днів педагоги навчилися працювати з різними інноваційними методиками, співпрацювати та організовувати освітній простір у своєму класі. 15.06.2018 року 19 вчителів початкових класів Великоолександрівського району, 3 вчителі Борозенської ОТГ Великоолександрівського району, 2 вчителі Кочубеївської ОТГ Високопільського району та 1 вчитель з Калинівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів Херсонської обласної ради отримали сертифікати про проходження навчання за програмою підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які навчатимуть учнів перших класів у 2018-2019 н.р. відповідно до Концепції «Нова українська школа» ( 60 академічних годин) та сертифікати про успішне проходження онлайн курсу для вчителів початкових класів НУШ на сайті Ed-Era (60 академічних годин). 1 вересня 2018 року ці вчителі першими стануть на поріг Нової української школи та навчатимуть першокласників за новим державним стандартом.


З 4 по 8  червня 2018 року на базі ОЗСНВК «Академічна гімназія» Скадовської міської ради Херсонської області працювала Всеукраїнська літня школа «Освітні ініціативи – 2018».  У її роботі взяли участь понад 150 освітян з усієї України (Харківська, Кіровоградська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська, Миколаївська, Херсонська, Черкаська, Волинська області), від Великоолександрівського району  - методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Великоолександрівської районної ради Рижньова Л.В. та заступник директора з навчально-виховної роботи Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Мовчан Н.А.

4 червня 2018 року під час урочистого відкриття з вітальним словом до учасників та гостей школи звернулася доктор педагогічних наук, перший проректор КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» Жорова І.Я., яка у своїй промові акцентувала увагу на важливості, актуальності самоосвіти педагогів в умовах розбудови Нової української школи та на традиціях, що вже склалися в результаті щорічного проведення літньої школи на Херсонщині.

Усіх присутніх привітали заступник голови Скадовської міської ради Бутенко О.І. та завідувач КУ «Скадовський районний методичний кабінет» Білоус Н.Є.

Упродовж  роботи школи були проведені тренінги: «Лайфхаки у початковій освіті (Ситарук О.М., тренер НУШ ГО «Освіторія», учитель пілотного класу навчально-виховного комплексу «Академічна гімназія»); «Казкотерапія для дітей як метод психологічної корекції поведінки (Дяченко Л.М. – кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України); «Лідерство – базова якість особистості дитини (Гавриш Н.В. — доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти Переяслав-Хмельницького державного університету ім. Г.Сковороди); «Використання популярної комп’ютерної гри на уроках у початковій школі (Стромило І.М. – сертифікований учитель-експерт Microsoft); «Методика проведення дебатів та дискусій у початковій школі» (КомінарецьТ.В. – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»); «Методика проведення ранкових зустрічей» (Стребна О.В. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики дошкільної, початкової освіти та мовних комунікацій КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»).

Позитивне враження залишили майстер-класи та діалогові лекції від видатних науковців, авторів Програм доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка Крутій Катерини Леонідівни та доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогіки та психології дошкільної освіти Переяслав-Хмельницького державного університету ім. Г.Сковороди Гавриш Наталії Василівни з питання "Авторський підхід до формування ключових компетентностей через інтеграцію освітніх галузей на тлі ціннісного підходу до навчання та викладання у 1 класі нової української школи".

У другій половині дня 5 червня учасники Всеукраїнської літньої школи «Освітні ініціативи – 2018» відвідали місто майстрів довкілля Скадовщини «У пошуках скарбів» (модератори завідувач КУ «Районний методичний кабінет» Білоус Н.Є. та методист Панченко О.В.).

Під час морських пригод учасники шукали таємничий корабель, брали участь у запальному флешмобі, проходили випробування на творчих острівцях.

Навчання в школі проходило цікаво й залишило багато вражень в учасників заходу.

 


У закладах освіти Великоолександрівського району на разі гаряча пора: ДПА, ЗНО. Про особливості підготовки й проведення ДПА та ЗНО з української мови й літератури в поточному навчальному році, орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення ДПА в закладах загальної середньої освіти в 2017-2018 навчальному році йшлося на семінарі для вчителів української мови й літератури, який відбувся 11 травня 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.
Методичні рекомендації щодо проведення ДПА з української мови в 9 класі та підготовки до ЗНО в 11 класі надали учасникам семінару Берегова А.П., завідувач КЗ «Великоолександрівський РМК», та Кована Н.В., керівник РМО вчителів української мови й літератури.
Фрагменти індивідуально-групових занять «Використання он-лайн сервісів при підготовці до ЗНО» (11 клас) та «Використання інтернет-ресурсів при підготовці до ЗНО» (10 клас) показали вчителі української мови й літератури Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Лісовська О.Г. та Ферапонтова О.В. Відрадно, що учні як 11, так і 10 класу показали достатній рівень знань з української мови й літератури, а це говорить про системність у роботі вчителів щодо підготовки здобувачів освіти до державних іспитів.


Сучасні реалії, об'єктивні потреби вдосконалення освіти, виховання і розвитку дітей обумовлюють необхідність різкого підвищення ролі та значення методичної роботи в закладі дошкільної освіти, роблять науковий аналіз і практичне вдосконалення цієї роботи актуальною проблемою, потребують оновлених підходів. 
Завдання методичної служби - створити таке освітнє середовище, в якому повністю буде реалізований творчий потенціал кожного педагога, всього педагогічного колективу. Адже 
оновлений Державний стандарт – Базовий компонент дошкільної освіти, вимагає від педагогів широкого спектра теоретичних знань, постійного підвищення кваліфікації, росту професійної майстерності, набуття здатності до аналізу та прогнозування результатів власної роботи.
18 квітня 2018 року на базі Малоолександрівського закладу дошкільної освіти (завідувач Коник Н.А.) відбувся науково-практичний семінар «Модернізація методичної роботи з педагогічними кадрами у світлі вимог Державного стандарту дошкільної освіти».
Учасників семінару привітав сільський голова Малоолександрівської сільської ради Гезь Леонід Дмитрович.
У роботі семінару взяв участь начальник відділу освіти Великоолександрівської РДА Салтан О.О.
Під час роботи семінару педагоги мали змогу детально опрацювати питання державних стандартів дошкільної освіти, особливостей інтелектуального розвитку старших дошкільників у процесі формування ключових компетенцій шляхом запровадження інноваційних технологій. Вихователь закладу Ковальчук Юлія Василівна провела комплексне заняття з дітьми старшої групи «Чарівна весна». 

Цікаво і змістовно завідувач Великоолександрівського ЗДО №1 Козаренко-Чорнуха А.А. поділилася досвідом щодо запровадження інтерактивних підходів до методичної роботи з педагогічними кадрами.
Участь у тренінговому занятті переконала присутніх у необхідності формування емоційного благополуччя у педагогічних працівників закладу дошкільної освіти.
Наприкінці зустрічі методист комунального закладу «Великоолександрівський районний методичний кабінет» Рижньова Л.В. підвела підсумки семінару та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо організації навчально – виховного процесу у закладах дошкільної освіти.


18 квітня Білокриницький заклад загальної середньої освіти гостинно зустрів вчителів математики навчальних закладів району, які приїхали взяти участь у науково-практичному семінарі (відповідальна методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Т.В.). Під час практичної частини вчителі Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Мальчикова Наталія Євгеніївна та Войченко Вікторія Сергіївна провели уроки алгебри у 8 та 10 класах із застосуванням інноваційних комп’ютерних технологій. Мальчикова Н.Є. презентувала свій досвід роботи по застосуванню хмарних технологій при викладанні математики. Теоретичну частину семінару розпочала керівник районного методичного об’єднання Доброгаєва Наталія Георгіївна, яка розповіла про особливості ДПА та ЗНО з математики в 2017-2018 н.р. З питанням про міжнародне дослідження PISA присутніх ознайомила вчитель математики Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІІ ступенів №1 Масинець Анжеліка Олександрівна. Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Тетяна Вікторівна розповіла про підсумки атестації вчителів.


На виконання плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 17 квітня в Давидівобрідському закладі загальної середньої освіти відбувся семінар учителів географії, на якому розглядався екологічний аспект курсу географії. Учитель Давидівобрідської ЗОШ І-ІІІ ст. Онищенко Інна Олегівна провела урок у 7 класі з теми «Пустелі та напівпустелі Євразії», поділилась досвідом роботи з даного питання. Інна Олегівна ознайомила присутніх з екологічними проектами, над якими працює разом з учнями, провела віртуальну екскурсію по екологічному сайту школи. Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Тетяна Вікторівна запропонувала створити творчу групу, яка буде працювати над цією проблемою. 


2018 рік Указом Президента України оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право». На виконання Плану заходів Міністерства юстиції України щодо реалізації проекту, відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 12 квітня 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся районний семінар-практикум для вчителів історії та правознавства «Права людини для дітей».
На семінарі були розглянуті питання: Методичні рекомендації щодо виконання Плану заходів Міністерства юстиції України з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право» (Берегова А.П., завідувач КЗ «Великоолександрівський районний методичний кабінет»), Правова освіта дітей шкільного віку та їх батьків: системний підхід (Зима О.М., учитель Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2). Відкритий урок з правознавства з використанням новітніх освітніх технологій «Особливості права власності для неповнолітніх» у 10 класі провела вчитель правознавства Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Яцентюк І.А. Учасники семінару поділилися досвідом роботи щодо проведення тижнів та декад права в школі.


Формула Нової української школи стверджує, що наскрізне застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху нової української школи. Запровадження ІКТ в освітній галузі має перейти від одноразових проектів у системний процес, який охоплює всі види діяльності. ІКТ суттєво розширять можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, таким чином формуючи в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності. 
Одним із освітніх закладів району, що впевнено реалізує формулу Нової української школи, є Малоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, на базі якої 11.04.2018 року було проведено семінар для вчителів початкових класів «Впровадження інтерактивних та інтегрованих методик у роботу вчителів початкових класів». Традиційно робота заходу була розпочата з практичної частини. Це був інтегрований урок з математики та інформатики «Повторення вивченого. Ділення багатоцифрових чисел. Задачі на рух. Дитячі розвивальні сайти» у 4 класі, проведений класоводом 4 класу Дойковою М.В. та вчителем інформатики Желєзагло А.В. Протягом заняття педагоги вдало поєднували завдання з математики та інформатики та показали систему роботи на дитячих освітніх сайтах. Тригуб О.А., вчитель початкових класів, познайомила з теоретичною частиною інтеграції вищезазначених предметів шляхом представлення досягнень учнів на безкоштовній онлайн платформі «Вчи.юа». Методист Ткачук Т.І. надала методичні рекомендації щодо проведення ДПА для учнів 4 класу в 2018 році та особливостей складання завдань. 


4 квітня 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 відбувся семінар учителів зарубіжної літератури (відповідальна методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рижньова Л.В.). Учасники семінару познайомилися з досвідом роботи учителя вищої кваліфікаційної категорії, «учителя-методиста» Корнєвої Л.Г. з теми «ІКТ-супровід уроків гуманітарного циклу». Педагоги мали змогу познайомилися з новою програмою для створення віртуальних екскурсій, цікавими наробками для використання в роботі вчителя- предметника. Змістовними були виступи Рудун Н.М., учителя зарубіжної літератури, «старшого вчителя» Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 («Виховання учнів засобами літератури як цілеспрямований процес формування гармонійно розвиненої особистості»); Кадученко С.О., учителя зарубіжної літератури Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ст. («Шляхи та засоби формування комунікативної компетенції на уроках зарубіжної літератури»).


Відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК», 04 квітня 2018 року відбувся навчальний семінар-практикум для вчителів предмета «Захист Вітчизни» та відповідальних за проведення військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура»). У роботі семінару взяли участь начальник відділу освіти Великоолександрівської РДА О.О.Салтан, головний спеціаліст відділу освіти Великоолександрівської РДА О.В.Войтюк, методист КЗ «Великоолександрівський РМК» В.Л.Рєзнік, директор КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» С.І.Михайлець. Представники закладів загальної середньої освіти Великоолександрівського району отримали методичні рекомендації щодо підготовки й проведення районного етапу військово-патріотичної дитячо-юнацької гри «Сокіл» («Джура») та проведення районних навчально-польових зборів юнаків.

 Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рєзнік В.Л. надала рекомендації щодо оформлення сторінок класних журналів за результатами проведення навчально-польових зборів, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів з предмета «Захист Вітчизни» та орієнтовних нормативів.

Дякуємо вчителю Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Соловйову І.В. за допомогу в проведенні семінару.


Успіх інноваційних змін у освіті, в першу чергу, залежить від учителя, його творчого потенціалу, готовності до безперервної освіти, здібності до гнучкого соціально-педагогічного мислення, гуманістичної спрямованості особистості. Чи готові освітяни Великоолександрівського району до нових змін? Свій педагогічний професіоналізм, педагогічну компетентність показали вчителі району на фестивалі «Педагогічний Еверест» 29 березня 2018 року.
Учасників фестивалю привітали начальник від
ділу освіти Великоолександрівської райдержадміністрації Салтан Олександр Олександрович та завідувач КЗ «Великоолександрівський районний методичний кабінет» Берегова Анна Петрівна.
11 досвідчених фахівців, які прагнуть постійного професійного зростання та самовдосконалення, поділилися своїм досвідом роботи, новими ідеями, інноваціями.


29 березня 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбулося чергове засідання районної навчально-методичної ради.
На засіданні були розглянуті наступні питання:
1. Про стан викладання української мови в закладах освіти району.
Доповідач Берегова А.П., завідувач КЗ «Великоолександрівський РМК».
2. Стан профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти Великоолександрівського району.

Доповідач Ткачук Т.І., методист КЗ «Великоолександрівський РМК».
3. Схвалення передових педагогічних досвідів та методичних продуктів учителів закладів загальної середньої освіти Великоолександрівського району:
- Сидоренко Наталії Миколаївни, учителя української мови й літератури Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (методичні рекомендації щодо формування громадської відповідальності учнів на уроках української мови).
- Василенка Сергія Андрійовича, учителя трудового навчання та фізики Трифонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (досвід роботи «Формування соціальної та громадянської компетенцій учнів засобами уроків трудового навчання та технологій»).
- Колісніченко Ольги Олександрівни, учителя географії Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (методичний посібник «Меридіан вчителя географії»).
- Ріпи Павла Михайловича, учителя фізики Новодмитрівьскої ЗОШ І-ІІІ ступенів (досвід роботи «Формування ключових компетентностей учнів з фізики шляхом проектування та виготовлення саморобних приладів»).
- Стецюк Ірина Іванівни, учителя хімії Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, (досвід роботи «Використання активних форм і методів роботи з метою активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках
хімії»).


Сучасний учень заучує матеріал, щоб скласти екзамен і забути його. Тому в українському суспільстві виникла потреба змінити підходи до навчання молодого покоління. Над проектом «Нової школи» почали працювати три роки тому. Кабмін ухвалив його усередині грудня 2016р. Концепція «Нової української школи» — це свого роду програма нововведень до середньої освіти в державі, яка має за мету змінити підхід вчителів до навчання учнів, а з самих дітей зробити не стільки «знаючих», скільки «думаючих» громадян. Відповідно до вимог Нової української школи вчителі початкових класів мають пройти навчання. Перший етап очної сесії відбувся з 23 по 24 лютого 2018 року.  28 березня 2018 року  у Великоолександрівському районі закінчився другий етап тренінгового курсу, який тривав з 26 по 28 березня 2018 року. Програма цього триденного навчання була дуже насиченою, але вже в останній день занять  учителі початкових класів з легкістю видали власний  творчий продукт lap-book з теми «Школа».  Протягом першого дня вчителі повторювали те, що засвоїли на минулому навчанні,  познайомилися з модельними навчальними програмами та календарним плануванням, тренувалися самостійно планувати свою роботу, розглядали питання інклюзивного навчання. Зіркою першого дня навчання була Куделя В.Ю. (учитель початкових класів Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів), яка представила свої творчі роботи для розвитку дрібної моторики рук дітей та розвитку зв’язного мовлення. Це були власноруч пошиті іграшки «Шукалочка» та книга з фетру «Будинок зайчика». Наступного дня вчителі глибше розглянули поняття інтеграції у навчанні. Навчалися втілювати свої знання в практику. Саме під час третього дня тренінгу початківці власноруч  виготовили  свій перший «lap-book». Учителі підійшли до виконання цього завдання творчо, креативно, відповідально.

 

 

 


Головна мета реформи загальної середньої освіти перейти від школи тільки знань ( здебільшого теоретичних) до школи компетентностей ХХІ століття. На відміну від знаннєвої школи компетентнісна має дати не тільки знання, а й сучасні уміння та навички а також цінності, які допоможуть формувати ставлення у різних ситуаціях. Саме до такої цілі йдуть у своїй роботі сучасні вчителі, тому на підтвердження цього 23 березня 2018 року на базі Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся практичний семінар вчителів трудового навчання та технологій, з теми «Розвиток творчих здібностей учнів та їх виховання на національних традиціях». Метою заходу було розглянути інноваційні методи роботи з учнями, що дають можливість розкрити творчий потенціал та креативність здобувачів освіти. На початку семінару з доповіддю виступила методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Ткачук Т.І., в якій розповіла про важливість художньої творчості як складника всебічного особистісного розвиту здобувачів освіти. Мальчиков О. Я.(учитель трудового навчання Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів) разом з учнями 8 класу представив проект «Шахи». Коновалюк Л.Л.( учитель трудового навчання Білокриницької ЗОШ І-ІІІ ступенів) зі своїми вихованками 8 класу провела майстер-клас з виготовлення фоторамок з підручних матеріалів та познайомила з технікою виготовлення сучасних ляльок-мотанок та ляльки «Тільда». Василенко С.А.( учитель трудового навчання Трифонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів) продемонстрував колегам техніку вишивки по дереву та представив свій досвід роботи у цьому напрямку. 


Нова українська школа  це ключова реформа освіти, головною метою якої є створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

Тож нове покоління стрімко зачиняє двері й залишає в минулому знайомий всім підхід до організації процесу навчання, коли діти повинні слухняно сидіти за партою та уважно дослухатися до вчителя. Сьогодення вимагає створення справжньої взаємодії між дітьми та наставником, творчого та гнучкого підходу до кожного навчального кроку, врахування індивідуальності та особливості кожної дитини, прояву уяви та можливості подивитися на звичайні речі по-новому. Саме на вирішення цього питання було направлене чергове засідання Школи молодого вчителя, яке відбулося 15 березня 2018 року.

Методист комунального закладу «Великоолександрівський районний методичний кабінет» Рєзнік В.Л. ознайомила слухачів Школи з основними професійними компетентностями вчителя Нової української школи.

Молоді педагоги взяли участь у тренінгу «Професійна компетентність педагога» та вели жваву дискусію на тему «Учитель: хто він?..»

Учитель, який отримав свободу навчати, має отримати й свободу навчатися. І ця свобода теж передбачена реформою. Тому актуальним було питання курсової перепідготовки педагогічних працівників на сучасному етапі, з яким молодих колег ознайомила їх наставник.

Учитель  це людина, на якій тримається реформа. Без неї чи нього будь-які зміни будуть неможливими. Це означає, що наша мета  сприяти його професійному та особистому зростанню. Сподіваємось, що молоді спеціалісти отримали певний багаж знань і будуть впевнено реалізовувати принципи Нової української школи на практиці.

 


24.02.2018 року відбувся другий день підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, які будуть працювати з 1 класом у 2018-2019 н.р.  Протягом цього дня тренери Карпенко Т.В. та Сіваченко В.М.  навчали учасників проводити ранкові зустрічі, влучно переплітаючи теоретичні знання з практичними навичками. Вчителі виконували різноманітні вправи, які  будуть впроваджувати в своїй практиці. Деякі учасники вже почали використовувати таку форму роботи як «Ранкова зустріч», тому залюбки ділилися своїм досвідом. День пройшов на одному диханні, всі були задоволені роботою. Дякуємо адміністрації та колективу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 за комфортні умови та бездоганну підготовку навчального закладу для проведення навчання.


1вересня 2018 року всі першокласники прийдуть у Нову українську школу та навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Ключовими особами реформи середньої освіти є вчителі, які мають реалізовувати зміни – кожен у власному класі. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, МОН України почало масштабне підвищення кваліфікації вчителів. 

У Великоолександрівському районі наступного навчального року 1 клас візьмуть 22 педагоги початкових класів. Саме вони навчатимуть першачків більшості предметів і саме для них підвищення кваліфікації почалося вже сьогодні. 23.02.2018 року перед педагогами району для проходження навчання(23.02.-24.02.2018) привітно відчинила двері Великоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Тренерами, що були підготовлені КВНЗ «ХАНО», стали Карпенко Т.В. ( учитель початкових класів Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2) та Сіваченко В.М. ( учитель початкових класів Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1).
Перед початком тренінгу до учасників з привітаннями та побажаннями звернувся начальник відділу освіти Великоолександрівської РДА Салтан О.О. Директор Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Петрик Н.А. теж побажала педагогам успіху та наголосила на тому, що завжди з радістю готова приймати гостей у стінах закладу. Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Ткачук Т.І. (відповідальна за проведення підвищення кваліфікації вчителів початкових класів у районі) повідомила про терміни навчання та графік роботи з тренерами.
Спеціально підготовлені педагоги, завдяки своїй творчості, креативності, педагогічному досвіду та знанням, створили під час тренінгу невимушену робочу атмосферу, що допомогла вчителям розкритися та підготуватися до сприйняття та втілення змін. Важливим фактором успішних результатів тренінгу є високий рівень матеріально-технічного забезпечення, яким оснащені класні кімнати Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. 
Дякуємо адміністрації та колективу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, тренерам Карпенко Т.В. та Сіваченко В.М. за бездоганну організацію та проведення тренінгу. З нетерпінням чекаємо наступних зустрічей на ІІ та ІІІ очних сесіях.


Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.

НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Учитель – це людина, на якій тримається реформа. Без неї чи нього будь-які зміни будуть неможливими, тому один з головних принципів НУШ – умотивований учитель.

 22 лютого  відбувся семінар-практикум вчителів фізики «Розвиток компетентностей учнів в умовах нової української школи», на якому вчителі розглянули концептуальні засади НУШ.

З ідеями гуманної педагогіки Ш.О.Амонашвілі в умовах НУШ та розвитком критичного мислення на уроках фізики учасників семінару ознайомила вчитель фізики Чкаловської ЗОШ І-ІІІ ступенів Коземчук К.В. Також було проведено тренінг по критичному мисленню. 

Про скрайбінг як сучасну форму візуалізації навчального матеріалу цікаво розповіла вчитель фізики Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лящевська А.В. Провела захоплюючу медіаекскурсію по музею космонавтики.

Методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Т.В. розповіла про результати ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАНУ та зробила аналіз районної олімпіади з фізики. Матеріали семінару будуть розміщені на Google диску.

 


Минулий рік став переломним для української школи. Було ухвалено новий закон “Про освіту”, а це означає, що з 2018 року в школах навчатимуться 12 років, педагоги з єдиного джерела знань перетворяться на партнерів з розвитку, а в навчальному процесі фокус зміститься на формування в дітей корисних навичок і компетентностей. Великоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 завжди крокує в ногу зі змінами, які відбуваються в освіті, тому 21.02.2018  року на її базі відбувся настановчий семінар-практикум для вчителів початкових класів, які будуть працювати в 1 класі у 2018-2019 н.р. До уваги учасників було представлено урок у експериментальному класі, який працює в межах дослідно-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня за темою «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування  початкової загальної освіти» ( проект «На крилах успіху») Учитель  Поспілько Ю.О. разом з учнями 1 В класу показали заняття, яке повністю відповідає вимогам Нової української школи. Другою частиною семінару відбулося  традиційне засідання круглого столу, на якому методист Ткачук Т.І. ознайомила вчителів з наказом про проведення І етапу підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, надала методичні рекомендації стосовно оформлення кабінету початкового навчання. Заступник директора з навчально-виховної роботи Мовчан Н.А. ознайомила учасників з матеріально-технічним та нормативно-правовим забезпеченням проекту «На крилах успіху». Вчитель Поспілько Ю.О. продемонструвала присутнім календарне та поурочне плануванням, розповіла про найцікавіші моменти у роботі з дітьми, які пропонує проект, звернула увагу на всі переваги та недоліки впровадження цього експерименту. Дякуємо адміністрації та колективу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 за науково-практичний підхід до організації семінару та гостинність! 


7 лютого в м. Херсон відбувся завершальний етап ІІ Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ. Наш район представляла команда в складі 8 учнів з 5 шкіл району:

-                Масинець Уляна, учениця 9 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – секція «Кліматологія та метеорологія», ІІІ місце (керівник Парфьонова Ю.О., вчитель географії);

-                Шишка Сергій, учень 10 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – секція «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження», ІІІ місце (керівники: Масинець А.О., вчитель математики; Шишка Т.Ю., вчитель фізики);

-                Яценко Владислав, учень 10 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – секція «Математика», заохочувальний диплом (керівник Масинець А.О., вчитель математики);

-                Пигида Анна, учениця 9 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІІ ступенів №2 – секція «Ветеринарія та зоотехнія», ІІІ місце (керівники: Лук’янцева І.А., вчитель біології; Ткачик С.М., вчитель хімії);

-                Щербань Дарина, учениця 10 класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце (керівник Гавриленко Т.П., вчитель біології);

-                Чекамов Максим, учень 11 класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце (керівник Гавриленко Т.П., вчитель біології);

-                Руденко Дар’я, учениця 10 класу Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – секція «Українська література» (керівник Чаура І.А., вчитель української мови та літератури);

-                Брижатий Валерій, учень 11 класу Борозенської ЗОШ І-ІІІ ступенів – секція «Англійська мова» (керівник Сушко В.В., вчитель англійської мови).

Висловлюємо щиру подяку учням та керівникам за якісну підготовку до захисту, бажаємо нових звершень і перемог.

                                                     Методист КЗ «Великоолександрівський РМК»

                                                     Калатун Т.В., відповідальна за роботу з            

                                                     обдарованими дітьми 

 

 


19.02.2018 року на базі КЗ «ЦДЮТ» відбувся семінар-практикум класних керівників 10-11 класів з теми «Сучасні виховні технології в профорієнтаційній  виховній роботі класного керівника». Семінар традиційно складався з двох частин.  Перша частина пройшла у вигляді засідання круглого столу, під час якого  методист КЗ «Великоолександрівський РМК Ткачук Т.І. надала методичні рекомендації щодо використання різноманітних форм і методів роботи, а присутні ділилися своїм досвідом роботи з профорієнтації у класному колективі. Друга—тренінгове заняття «Роль особистості класного керівника у формуванні творчо-працездатного учнівського колективу», протягом якого учасники виконували різноманітні вправи, розв’язували педагогічні ситуації для визначення значущості класного керівника в житті учнів. 

 

 


            14 лютого 2018 року на базі  Новодмитрівського ЗДО «Колосок» відбувся науково-практичний семінар керівників закладів дошкільної освіти з правового виховання дошкільників на тему «Роль педагога в забезпеченні та дотриманні прав дитини». 

Мета семінару - визначення основних засад, напрямків, змісту, форм і методів правового виховання дітей дошкільного віку; утвердження гуманістичних правових ідей, загальнолюдських та національних правових цінностей, високих моральних засад у суспільному житті,  формування  професіоналізму педагогів, профілактика правопорушень, забезпечення вільного й всебічного розвитку особистості, розвиток інтересу дошкільників до правової культури,  виховання любові до України.

Учасників семінару привітав сільський голова Новодмитрівської  сільської ради Деркач Захар Миколайович.

Семінар розпочала Рижньова Л.В., методист із дошкільного виховання КЗ «Великоолександрівський РМК», яка звернула увагу на важливість правового  виховання дошкільнят на сучасному етапі розвитку українського суспільства та підкреслила, що правове виховання особистості в цілісному педагогічному процесі необхідно розглядати з урахуванням вікового аспекту. Дитинство – унікальний період, коли формуються риси характеру, основи моделі поведінки, ставлення до себе й навколишнього світу. Мала дитина подібна до губки, яка жадібно вбирає уміння, знання, погляди та думки. Тому моральні основи правового виховання закладаються саме в дитинстві в моральних відносинах у родині, дитячому колективі. Якщо кожна людина змалечку засвоїть, що вона є людиною, особистістю, що вона має людські права, честь і гідність, може вільно висловлювати свої думки - тільки тоді вона зможе впливати на перебіг подій у суспільстві та брати участь у побудові дійсно незалежної демократичної правової держави.

Роботу семінару продовжила директор закладу Засядько Т.Ф., яка поділилася досвідом роботи з правового виховання у взаємодії з сім’єю   в умовах дошкільного закладу.

Учасники семінару взяли активну участь у тренінгу «Попередження насильства, жорстокості в сім’ї та дитячому колективі», метою проведення якого було   закріпити рівень обізнаності педагогів законодавчої бази щодо захисту дітей від насилля, визначити рівень знань педагогів про права дитини та види насилля.

Справжнім  подарунком для всіх учасників став дитячий захід за участі батьків «Щастя та любові у свята зимові». Дитячий, педагогічний та батьківський колективи продемонстрували високий рівень співпраці й згуртованості заради найвищої мети-щастя дитини.

КЗ «Великоолександрівський районний методичний кабінет» щиро   дякує голові Новодмитрівської сільської ради Деркачу З.М., адміністрації, батьківському та педагогічному колективу Новодмитрівського закладу дошкільної освіти за високий рівень підготовки і проведення семінару.

 


 

  5 лютого 2018 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1  відбувся семінар  вчителів біології та хімії (відповідальна методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Калатун Т.В.). Присутні відвідали  урок хімії у 7 класі (вчитель хімії Стецюк Ірина Іванівна). Майстер – клас показала вчитель біології Соловйова Валентина Петрівна, на якому учасники семінару ознайомилися з новою  програмою для створення віртуальних екскурсій. Також  були представлені творчі звіти вчителів,  які атестуються. Керівником РМО вчителів біології Лук`янцевою  Іриною Анатоліївною та вчителем хімії  Іщенко Іриною  Михайлівною було  зроблено аналіз  результатів  районних олімпіад з біології та хімії. КЗ «Великоолександрівський РМК» дякує адміністрації Великоолександрівської ЗОШ  І-ІІІ ступенів №1 за високий рівень підготовки і проведення семінару.

 


 

Відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 30 січня 2018 року на базі Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів фізичної культури «Розвиток професійної компетентності вчителя фізичної культури». Під керівництвом методиста Рєзнік В.Л. у роботі семінару взяли участь учителі п′ятнадцяти закладів загальної середньої освіти Великоолександрівського району. Педагоги району взяли участь у тренінгу «Професійна компетентність педагога» (психолог Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шрамкова Н.М.), переглянули заняття гуртка з настільного тенісу (учитель фізкультури Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Поспілько О.В.), отримали методичні рекомендації щодо курсової перепідготовки педагогічних кадрів (методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рєзнік В.Л.). Учасники семінару отримали певний методичний та практичний досвід, масу позитивних емоцій і висловлюють щиру вдячність адміністрації школи та вчителю за змістовне проведення заходу й теплий прийом.Відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 30 січня 2018 року на базі Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум учителів фізичної культури «Розвиток професійної компетентності вчителя фізичної культури». Під керівництвом методиста Рєзнік В.Л. у роботі семінару взяли участь учителі п′ятнадцяти закладів загальної середньої освіти Великоолександрівського району.

Педагоги району взяли участь у тренінгу «Професійна компетентність педагога» (психолог Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шрамкова Н.М.), переглянули заняття гуртка з настільного тенісу (учитель фізкультури Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Поспілько О.В.), отримали методичні рекомендації щодо курсової перепідготовки педагогічних кадрів (методист КЗ «Великоолександрівський РМК» Рєзнік В.Л.).

Учасники семінару отримали певний методичний та  практичний досвід, масу позитивних емоцій і  висловлюють щиру вдячність адміністрації школи та вчителю за змістовне проведення заходу й теплий прийом.

 


 

Відповідно до плану роботи КЗ «Великоолександрівський РМК» 10 січня 2018 року на базі Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася районна навчально-методична рада, на якій були присутні методисти КЗ «Великоолександрівський РМК», заступники директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти району та заступники директорів КЗ «ЦДЮТ», КЗ «МНВК».  Учасників наради привітно зустріли адмінастрація,

вчителі та учні закладу. Юнаки 11 класу під керівництвом вчителя предмета «Захист Вітчизни»  Токаря В.Г. продемонстрували елементи стройової підготовки. На засіданні ради, що проходило в новому кабінеті предмета «Захист Вітчизни», розглядалися наступні питання:

1.            Кадрове, навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення предмета «Захист Вітчизни» в закладах загальної середньої освіти району.

Доповідач: Рєзнік В.Л., методист КЗ «Великоолександрівський РМК».

Співдоповідач: Компанієць С.А., заступник директора з навчально-виховної роботи Малоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тонконог О. В., заступник директора з навчально-виховної роботи Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

2.            Виконання рішення районної навчально-методичної ради від 03.11.2017 року про «Задачний підхід до формування компетентностей на уроках фізики в закладах загальної середньої освіти Великоолександрівського району».

Доповідач: Калатун Т.В., методист КЗ «Великоолександрівський РМК».

3.            Виконання рішення навчально-методичної ради від 17.02.2017 року про «Забезпечення наступності в роботі дошкільної та початкової ланок освіти, співпраця Великоолександрівського ДНЗ №3 та Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1».

Доповідач: Рижньова Л.В., методист КЗ «Великоолександрівський РМК».

Після засідання відбулася коротка нарада, на якій вирішувалися нагальні питання стосовно освітнього процесу в навчальних закладах загальної середньої освіти Великоолександрівського району. Висловлюємо вдячність адміністрації Малооолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за гостинність та допомогу в організації проведення  районної навчально-методичної ради.

 


 

22.11.2017 року на базі комунального закладу «Великоолександрівський районний методичний кабінет» відбувся І (районний) етап  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ. У захисті взяли участь 9 чоловік – представники дев′яти секцій: Легуша Євгеній, учень 9 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 (прикладна математика); Пигида Анна, учениця 9 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (ветеринарія та зоотехнія); Яценко Владислав, учень 10 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (математика); Шишка Сергій, учень 10 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (екологічна безпека та ресурсозбереження); Короваєнко Поліна, учениця 9 класу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (українська мова);Масинець Уляна, учениця 9 класу  Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (кліматологія та метеорологія);Брижатий Валерій, учень 11 класу Борозенської ЗОШ І-ІІІ ступенів (англійська мова); Щербань Дарина, учениця 10 класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (агрономія); Чекамов Максим, учень 11 класу Старосільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (лісознавство). Про результати участі учнів у І (районному) етапі Конкурсу можна подивитися у розділі «Робота з обдарованими дітьми».Учням, які будуть захищати честь району в ІІ (обласному) етапі, бажаємо успіхів і перемог.

 


 

20.12.2017року на базі Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар учителів іноземних мов за темою «Засоби підвищення  ефективності  уроків  іноземної  мови».

У роботі семінару взяли участь методист КЗ "Районний методичний кабінет" Рижньова Л.В., учителі іноземних мов загальноосвітніх навчальних закладів району, учні  7 класу.

Хоча основна частина семінару традиційно складалася з теоретичного та практичного блоків, але вступом до нього стало привітання та опитування  гостей учнями  школи англійською та німецькою мовами щодо святкування та бажань на Новорічні свята.

Учитель Лупіна Н.В. уміло поєднала на уроці, при вивченні теми «Їжа та напої. Приготування їжі», інформаційні та пошукові методи з технічними засобами навчання.

У теоретичному блоці були розглянуті наступні питання:

1.       Роль  вчителя у забезпеченні  мовної  взаємодії з учнем.

Сабат А. М., учитель іноземної мови Трифонівської ЗОШ  І-ІІІст.

2.       Стимуляція  творчості  учнів.

Кашанський В.В., учитель іноземної мови Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІст.

3.       Організація самостійної навчальної  роботи на уроках іноземної  мови.

Якубенко В.Ю., учитель іноземної мови Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

 Учасники семінару за чашкою англійського чаю обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроці, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення,  невичерпної творчої думки.

КЗ «Великоолександрівський районний методичний кабінет» висловлює щиру вдячність адміністрації та педагогічному колективу Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за теплий прийом та високу організацію проведення заходу.

 


 

13.12.2017 року на базі  районного Центру дитячої та юнацької творчості  відбувся районний семінар-практикум керівників  закладів дошкільної освіти району на тему:«Управлінські умови та методика формування життєвої компетентності дитини дошкільного віку».

Керівнику сучасного закладу дошкільної освіти доводиться працювати в період оновлення функціональних обов'язків та видів управлінської діяльності, що пов'язаний з конкретно-історичними умовами розвитку країни, розширення сфери знань та умінь в галузі менеджменту освіти та іншими об’єктивними обставинами. Обов'язок керівника - створити умови, в яких би кожен педагог міг би самореалізуватися, а вихованці отримати якісні освітні послуги.

Роботу семінару було організовано по блоках: практично-презентаційний та інформаційно-теоретичний.

У ході роботи учасники мали можливість ознайомитися з теоретичними питаннями запровадження сучасних технологій в управлінській діяльності керівника закладу дошкільної освіти, з сучасними орієнтирами змісту управлінської компетентності керівника навчального закладу (Рижньова Л.В.,методист КЗ «Великоолександрівський РМК»).

Практична частина семінару складалася з тренінгового заняття з психологічної безпеки для завідувачів і методистів ЗДО та майстер-класу зіздоров’язберігаючих технологій, які провели для учасників семінару Соромля А.О., практичний психолог Великоолександрівського ЗДО №3, Кротевич І.Ю., вихователь- методист Великоолександрівського ЗДО №2.

У роботі семінару взяв участь начальник відділу освіти Великоолександрівської РДА Салтан О.О.

Учасники семінару-практикуму щиро вдячні адміністрації Центру дитячої та юнацької творчості за гостинність.

 


 

1 грудня 2017 року у Великоолександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 відбувся семінар – практикум вчителів математики «Діяльнісний підхід до вивчення математики», метою якого було:

- актуалізація знань педагогів про дидактичні принципи та засади діяльнісного підходу до викладання математики;

- обмін досвідом між вчителями з даного питання;

- підвищення компетентності учасників семінару з питання діяльнісного підходу.

         З великим задоволенням вчителі здійснили захоплюючу подорож у світ науки, яка проходила в межах Тижня природничо-математичних наук. Із зацікавленням педагоги переглянули урок математики (вчитель Доброгаєва Н.Г.) та удосконалили навички складання тестів на майстер – класі «Програми для створення тестів» (вчитель Процак В.В. КЗ «Великоолександрівський РМК» висловлює подяку вчителям та учням Великоолександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 за змістовну та пізнавальну подож.

 

 


 

30 листопада 2017 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 в рамках проведення конкурсу «Учитель року» відбулися конкурсні випробування «Урок» та «Навчальний проект», в яких взяли участь учителі фізики Шишка Т.Ю. (Великоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1) та Процак В.В. (Великоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

 

 


 

 

Багато років поспіль педагогів Великоолександрівщини збирає конкурс «Учитель року» - змагання талановитих освітян, які демонструють високий рівень професійної підготовки та педагогічної майстерності. У 2017-2018 навчальному році у районному турі Всеукраїнського конкурсу “Учитель року ” в номінації «Фізика» взяли участь двоє педагогів: Шишка Тетяна Юріївна, вчитель Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, Процак Володимир Вікторович, учитель Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. 23 листопада вони продемонстрували свій талант і майстерність у конкурсних випробуваннях «Майстер-клас», «Експертиза підручника» і вкотре довели, що вони справжні майстри, які перетворюють сіру буденність на незвіданий шлях до загадкових зірок. Попереду в конкурсантів ще два випробування. Бажаємо їм наснаги, здоров’я, успіхів і творчих злетів.

 


 

22.11.2017 року на базі Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся семінар-практикум класних керівників 5-7 класів закладів загальної середньої освіти району  з теми «Психолого-педагогічні засоби оптимізації міжособистісних стосунків у освітньому середовищі».  Робота семінару складалася з теоретичного, практичного блоків та тренінгового заняття. Ткачук Т.І. ‒ методист КЗ «Великоолександрівський РМК» ‒ познайомила  учасників із сучасними методами та формами виховної роботи в школі. Психолог Великоолександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Попова І.О. надала практичну допомогу класним керівникам з питання роботи з важковиховуваними дітьми та провела тренінгове заняття «Ефективне спілкування». Класні керівники 6 та 7 класів Куделя К.І. та Хамутовська А.Б.  показали виховний захід-психологічний квест «Жорстокість з дитячим обличчям», на який були запрошені Ішатенко Л.В.(начальник служби  у справах дітей  Великоолександрівської районної державної адміністрації) та Соколенко О.В.( директор центру безоплатної правової допомоги).  Учасники семінару-практикуму щиро вдячні адміністрації школи за гостинність та організацію заходу.


 

 

22.11.2017 року у Великоолександрівському дошкільному навчальному закладі №2 відбулося засідання Школи педагогічної майстерності. Тема заходу «Чи потрібні заняття в дитячому садку?» (Круглий стіл) На розгляд присутніх були запропоновані наступні питання:

 ретроспективний погляд на організацію освітнього процесу;

 організація міжпредметних інтегрованих занять;

 як виглядає цікаве та сучасне заняття в ДНЗ .

Із зацікавленням педагоги переглянули практичне заняття у старшій групі «Моя Україна». Діти із задоволенням відгадували загадки, декламували вірші, закріпили знання про державні символи України.

 


 

Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія
Новости